You are not connected. Please login or register

Nova Scotia Duck-Tolling Retriever

Go down  Sporočilo [Stran 1 od 1]

To pasmo si že jaz od nekdaj želim.

TOLLER
Nastal je na Novi Škocki, ki je priznana kraj nastanka pasme in leta 1945 je bila pasma priznana pri Kanadskem Klubu kot Nova Scotia Duck Tolling Retriver.
Veliko o zgodovini teh psov ne vemo.

To je pes,ki privablja vodno divjad skače teče se igra na obrežju vode tako,da ga lahko vidijo race.
Po strelih Toller poišče in prinese mrtve ali poškodovane race.

Toller je srednje velik močan in mišičast pes.
Zelo je aktiven, pozoren in odločen.
Ko Toller dela je zelo pozoren koncentriran na delo lahko pa tudi vznemirjen.
Toller je zelo hiter gipčen pes ko dela večinoma nosi glavo vzporedno s hrptno linijo.

Toller je izjemno inteligenten pes, lahek za učenje in z veliko stopnjo vzdržljivosti. Ta močan plavalec je naravni prinašalec tako po kopnem, kot po vodi, pripravljen da živahno in navdušeno reagira na najmanjši namig za prinašanje.

Tollerja se že na daleč razloči od drugih prinašalcev po barvi kožuha in velikosti.
Velikost za samce je 48 – 51cm, za samice pa 45 – 48cm. Ti psi redko tehtajo več kot 23,5 kg.
Pri barvi so dovoljeni vsi odtenki rdeče in oranžne s svetlejšimi zastavicami in spodnjo stranjo repa. Bela dlaka je navadno vsaj na enem izmed teh mest: konica repa, šape (do zapestja), prsi in lisa na glavi. Pomanjkanje bele barve psi psu ne sme biti razlog za diskvalifikacijo, lahko pa je razlog za diskvalifikacijo pri beli barvi. če ima pes bela ramena, belo barvo okoli ušes na hrbtni strani vratu ali čez bok. Črna ali rjava barva je nezaželjena.

Po karakterju so ti psi zelo pametni, pozorni in pripravljeni na akcijo, nikakor pa niso hiperaktivni ali nervozni. Imajo pa še vedno veliko energije. So vdani in ljubeči do družinskih članov in dobri z otroci. Nekateri posamezniki so lahko malo zadržani v novem okolju ampak to se ne sme obravnavati kot plahost.

slika:
Nova Scotia Duck-Tolling Retriever Toller
vir:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/65/Toller.jpg

Poglej uporabnikov profil

Kop.

Kop.
Admin
Meni so všeč;D

Poglej uporabnikov profil http://kosmatinci.forumsl.net
Tudi meni. ;D

Poglej uporabnikov profil

Sponsored content